Friday, 9 November 2012

Portals. Pastiche bee ~ block for October.

Next late ;) Pastiche bee block. October's theme was 'Portals'. I was looking for an inspiration for a long time, but nothing seemed to fit to what I would like to sew. Suddenly, one day, I stumbled on THIS photo which I instantly loved. I knew, that I have to sew such block. I ordered fabric with brick pattern (the colour and size of bricks fit perfectly!) and searched for some forest or trees fabric for the window. I didn't have any, which would look good, but Julianna helped me and sent me some from her stash (Thank you!). 
Sewing those small circles in the middle was really hard. Really. I thought, I will not have bigger problems with that, but I was mistaken. This time, I guess I overestimated my abilities ;) That's why the frame of the window is not perfectly even (and it should be). The bricks on the left are also not really in line with the rest. But all in all, I like the block. The colours and that tree with birds in the window. From the distance it looks a bit like photo :)

Kolejny spozniony blok w Pastiche bee. Pazdziernikowym tematem byly portale. Przez dlugi czas szukalam jakiejs inspiracji i ciagle cos mi nie pasowalo w znajdowanych zdjeciach czy obrazkach, dopoki nie natrafilam na TO zdjecie. To byl strzal w dziesiatke! Zamowilam material 'w cegly' (ktory notabene pasuje idealnie do bloku - tak wielkosc cegiel jak i ich kolor) i zaczelam szukac jakiegos materialu z drzewami i liscmi na okno, ale niczego odpowiedniego znalezc nie moglam. Pomogla mi Julka, dosylajac material z drzewami i ptakami :) 
Szycie szlo dosc dobrze, dopoki nie zostaly mi kolka do szycia. Tym razem sie ze swoimi umiejetnosciami przeliczylam. Zbyt male kolka, zbyt ostre luki, zbyt malo materialu do manipulacji (luk od lawki, luk pomiedzy lawka a oknem, obramowanie okna i samo okno). Nie jest prosto niestety. Obramowanie okna powinno miec wszedzie ta sama szerokosc, no i cegly nie wszedzie udalo mi sie pod odpowiednim katem ustawic. Ale calosc nie jest taka zla, tak mysle... jak sie patrzy z daleka ;)
17 comments:

 1. Oh my goodness ! This block is absolutely amazing!! Did you paper piece the bench ?

  ReplyDelete
 2. Nie marudź! Blok jest re-we-la-cyj-ny! Całość wygląda jak zdjęcie, a nie rękodzieło. Też jestem ciekawa, czy ławka jest szyta metodą pp (chyba tak, ale pewności nie mam:)

  ReplyDelete
 3. Ach! Jest niesamowity! Zupełnie jak fragment muru w jakimś Tajemniczym Ogrodzie...

  ReplyDelete
 4. o rety!! niesamowite!! dobrze Julka mówi, że wygląda to jak zdjęcie!!

  :)

  ReplyDelete
 5. Simply wonderful ~ the bench looks so real!

  ReplyDelete
 6. wiem ze pisze to po raz setny ale.. naprawde jestes niesamowita.. ten blok wyglada jak obraz..!!!!!

  ReplyDelete
 7. Super wyszło:) dobór materiałów mnie zachwyca, ławka wygląda jak malowana metodą przecierki, widok przez okienko w murze jest niesamowity, pełen szacunek za te łuki. Zrobiłaś coś, co nie powinno dać się zrobić:):)

  ReplyDelete
 8. Love the effect of this, great idea!

  ReplyDelete
 9. Zapingowałam sobie oryginał ławeczki a potem zachwyciłam się Twoją wersją :)

  ReplyDelete
 10. Prześliczna ławeczka!
  Jesteś po prostu Geniuszem i Mistrzem szycia!

  ReplyDelete
 11. This is Gorgeous!!! almost didn't notice it was a block made of fabrics!!! great job!

  ReplyDelete
 12. W ogóle nie widać, żeby nie było prosto. Nie wiem, jak to zrobiłaś (może to właśnie te niewidoczne krzywizny?), ale patrząc na ten blok mam wrażenie głębi, świetnie oddałaś perspektywę. :)

  ReplyDelete
 13. This is amazing I thought I was looking at a real picture!

  ReplyDelete

Note: only a member of this blog may post a comment.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...